Naše závody


Závod OVO UNIKOM je největším závodem, hlavními profilovými obory podnikání tohoto závodu je Velkobchod s potravinářským zbožím a skladování a obchodní úprava ovoce se zvláštním důrazem na konzumní jablka. Velkoobchodní činnost je kromě potravin zaměřena na sortiment ovoce, zeleniny, drogistické zboží a nově na prodej masových výrobků. S velkoobchodem je spjata i maloobchodní činnost ve vlastní síti maloobchodních jednotek zapojená do systému BALA a Čepos. Součástí velkoobchodu je rovněž prodejna Cash & Carry. Skladování jablek má na půdě tohoto závodu dlouhou tradici doprovázenou nabytými zkušenostmi a odbornou rutinou. Skladování probíhá za pomoci špičkových chladících technologií řízených přesným počítačovým systémem, který zaručuje maximální kvalitu uchování chlazených jablek. Na skladování jablek navazuje moderní třídící linka od firmy GREEFA s napojením na balící stroje AFFELDT s možností automatického vážení a balení dle požadavků zákazníků.

Závod UNIKOM Čáslav je rozdělen do tří středisek: Čáslav, Zbraslavice (Prostřední Ves), Uhlířské Janovice. Mezi hlavní obory činnosti tohot závodu patří obchod s nejrůznějšími komoditami a poskytování služeb zejména pro zemědělce. Komoditami s největším podílem na tržbách jsou průmyslová hnojiva a pesticidy s možností jejich aplikace. Dalšími obchodovanými komoditami jsou uhlí, písky, štěrky a kamenné drtě s možností zajištění dopravy. V rámci poskytovaných služeb nabízíme aplikaci průmyslových hnojiv a pesticidů, autodopravu, práce čelními nakladači, aplikaci kejdy a digestátu. Mezi další aktivity závodu patří služby pneuservisu.

Závod Auto UNIKOM poskytuje motoristické služby v oblasti prodeje nových vozidel Škoda, Kia,Citroën a ojetých vozidel, značkového autoservisu, provoz autopůjčovny, pojišťování a mytí vozidel.

Závod drůbežárna Markovice patří mezi tradiční a zavedené české producenty vajec. Roční kapacita výroby vajec je na hranici 40 milionů kusů. Mimo výroby vajec je tento závod i producentem kuřic (cca. 600 000 kusů ročně), které prodává do sítě smluvních obchodních partnerů - drůbežářských podniků a farem. Nedílnou součástí Markovické výroby je i výroba cukrářských výrobků známá z prodejní sítě supermarketů Penny Market obchodní sítě společnosti REWE. Vzhledem k poměrně rozsáhlému areálu tohoto závodu zde byl vytvořen i pastevní areál pro rozšiřující se stádo ovcí plemene TEXEL.

Stavební závod provádí zejména výstavbu rodinných domů na klíč. Zabývá se rovněž rekonstrukcemi stávajících domů a staveb. Dále provádí výstavbu průmyslových hal a objektů. Z ostatních stavebních prací i rekonstrukce a výstavbu zemědělských objektů. Provádí i zateplování fasádních omítek. Mezi doplňkové služby prováděné stavebním závodem patři oprava asfaltových komunikací,výstavba inženýrských sítí. Závod má i své středisko truhlářské výroby. Středisko provádí výrobu nábytku na zakázku. Provádí rovněž výrobu dveří a oken. Specializuje se i na provádění montáží plovoucích podlah. Pod stavební závod také spadá prodejna stavebnin a hutního materiálu a Hobby Market.